English    Русский    Українська


Нові, цікаві та корисні програми
Головна
Додати огляд програми
Про нас

Shotwell - менеджер фотографій

Shotwell – це безкоштовний менеджер фотографій для Linux. Він встановлюється разом з Ubuntu та Fedora. На інших Linux його треба встановлювати. Він простий і зручний в користуванні. Існує російська версія програми Shotwell.
  
  

Інтерфейс


   Ліворуч знаходиться панель навігації, а під нею знаходиться блок, в якому відображається інформація про вибрану картинку. Праворуч знаходиться робоча область, в якій відображаються фотографії. Внизу є панель інструментів з кнопками, які дозволяють повернути картинку, опублікувати її (наприклад, в Flickr або в Facebook). Інструменти на цій панелі можуть змінюватися. Якщо 2 рази клікнути по фотографії, то вона розгорнеться на усю робочу областю і на панелі інструментів появляться нові кнопки.
   Якщо натиснути на кнопку «Crop», то відкриється невелика панель. На ній можна вибрати стандартні розміри (наприклад, 4x6 см., 13x18 см., 24x40 см. та інші стандартні розміри, які використовуються для фотографій).
  
   Якщо натиснути на кнопку «Red-eye», то на фотографії появиться невелике коло, яке треба перетягнути на червоні очі і натиснути «Apply». Це зніме ефект «червоних очей».
  
   Кнопкою «Rotate» можна повернути картинку.
  
  

Додавання фотографій у Shotwell


   Щоб додати фотографії в Shotwell треба перетягнути їх на робочу область або використати пункт меню «Import From Folder». Також підтримується імпорт картинок з програми F-Spot. Для цього треба вибрати пункт «Import From Application».
   Якщо Ваші фотографії або картинки мають дату вписану в файлі (більшість сучасних фотоапаратів вписують її в файл), то ці файли будуть посортовані по категоріях у пункті «Events». Якщо в файлах нема дати, то вони будуть додані в категорію «No Events». Ви можете легко переміщати файли між категоріями шляхом перетягування.
   Shotwell дозволяє оцінювати фотографії. Кожній фотографії може бути присвоєно до 5 зірок. Для того, щоб оцінити фотографію, треба виділити її і натиснути правою кнопкою миші на ній. Появиться контекстне меню в якому треба вибрати «Set Rating», а потім кількість зірок. Аналогічно, можна оцінити кілька фотографій. Крім цього, можна збільшити або зменшити кількість зірок кнопками «Increase» і «Decrease».
  
   Ще одна дуже корисна функція – це теги. До кожної фотографії можна додавати теги. Щоб додати або змінити теги треба виділити фотографію або кілька фотографій, викликати контекстне меню і натиснути «Add Tags…» або «Modify Tags…». При цьому появиться вікно в якому треба ввести теги. Усі теги розділяються комами. Теги відображаються під фотографіями і в панелі навігації у пункті «Tags». Кожен тег – це категорія, яку можна відкрити і побачити усі фотографії, які мають цей тег. Якщо фотографію перетягнути на тег, то тег буде до неї доданий. Щоб видалити тег, треба викликати контекстне меню і вибрати пункт «Remove Tag From Photo». Крім цього, можна перемістити фото в корзину, якщо вибрати пункт «Move to Trash».
   В контекстному меню є пункт «Show in File Manager», який відкриває файловий менеджер і виділяє фотографію.
   Крім цього, фотографію можна відмітити прапорцем. Для цього використовується пункт контекстного меню «Flag». У відмічених фотографій зверху буде відображатися маленький червоний прапорець.
  
  
   В першу чергу ця програма буде цікава та дуже корисна для людей, які мають велику кількість фотографій.


Ubuntu
Ігри
Linux
iPad, iPhone і iPod
WindowsІнформація про всі програми перевірена і достовірна!

Якщо Ви не знайшли інформацію про програму, яку Ви шукали, тоді Ви можете написати нам про це. Ми постараємося в найкоротший термін зробити огляд програми, яка Вас цікавить.